זכוכית נגד ירי

12/24/2018

ביישובי יהודה ושומרון ועוטף עזה שירי לכיוון הבתים היא, לצערנו, שגרה בכל בנייה חדשה או שיפוץ מבנים ישנים מחויבים התושבים להתקין זכוכית נגד ירי בכל חלונות הבית כולל ובמיוחד בחלון הממ"ד. כדי להבטיח את מתפללי בתי הכנסת, מתנס"ים, בתי ספר וגנים מקפידים התושבים להתקין זכוכית נגד ירי בכל החלונות.

זכוכית נגד ירי - סוגים בישראל

בישראל יש שוק רחב וסוגים שונים של זכוכיות נגד ירי. יש זכוכית בעוביים שונים שמתאימים לכל מיני מטרות. זכוכית עבה חשוב שתתוקן בחלונות המותקנים באזורים כמו עוטף עזה יהודה ושומרון ובכל מקום בו מתקיים ירי לעבר בתי התושבים. זכוכית נגד ירי חייבת להיות מעורבבת עם חומר דביק כדי לאחד את הזכוכית במקרה של ירי לכיוונה וניפוצה. הדבק מונע את התפזרות הזכוכית לכל עבר.

בעבור מי מיועדת זכוכית נגד ירי

התקנת זכוכית נגד ירי חשובה גם בכל בסיסי שירותי הביטחון הנמצאים בקו אש ועלולים להיפגע מירי המגיע מעבר לגבול. כדי למנוע פגיעה מזכוכיות מתנפצות ומחדירת כדורים ורסיסים של פגזים שנורו לעבר המבנה בו יושבים אנשי הביטחון. זכוכית נגד ירי נדרשת ברכבי התושבים המתגוררים באזורי לחימה ופעולות טרור. מכוניות רבות הנעות בכבישי עוטף עזה ויהודה ושומרון מותקפות על ידי מחבלים שיורים ומיידים אבנים וסלעים לעברם. יושבי מכוניות שבהן יש זכוכית נגד ירי ניצלו לא אחת מפגיעה חמורה וזאת משום שהזכוכית לא התנפצה והתפזרה.

האם אפשר שהזכוכית תראה יפה ומרגיעה

כדי לתת מראה נעים לזכוכית נגד ירי, אפשר למצוא בשוק הישראלי טפטים בצורות ובצבעים שונים. לטפט יש גם תפקיד של מגן במקרה של ירי לכיוון הזכוכית. בחדרי ילדים אפשר להדביק טפטים עם דמויות מספורים וסרטים קלסיים. יש טפטים עם צורות הנדסיות, צמחיה ובעלי חיים. די להשאיר את כניסת האור לתוך החלל טפט שקוף הוא הפתרון.

חשוב לעבוד עם חברה אשר מעסיקה אנשי מקצוע בתחום מהמעלה הראשונה, העובדים עם חומרי גלם משובחים שעומדים בתקן של מכון התקנים הישראלי. בדקו שבעתיים כל הצעת מחיר שאתם מקבלים, וקבלו המלצה חמה ממישהו שמכיר ויש לו ניסיון טוב. אל תתפשרו על הטוב ביותר.