טפט בליסטי

12/24/2018

במקרים רבים - בעיקר באירועים ביטחוניים, נהרס מבנה שממש זה עתה עזבו אותו יושביו. נס משמיים. במקומות שקרובים מאד לעזה, יש לתושבים פחות מעשרים שניות להגיע למרחב מוגן, דבר שמקשה מאד על מציאת מחסה מהיר. לכן, אם אתם רוצים להסב חדר קיים למקום מוגן יותר, ובעיקר אם אתם רוצים לוודא שגם אם יש נפילה של גראדים או רקטות ליד הבית ובחצר, זה לא ירסק את כל הבית והזכוכיות, והסכנה להיפגע יורדת משמעותית, אתם צריכים טפט בליסטי.

מיגון קירות באמצעות טפט בליסטי - מה זה אומר

טפט בליסטי או בשמו השני בד נגד הדף, הוא בעצם טפט מקצועי וביטחוני, שמטרתו להגן על הבית מפני נזקי הדף. הוא פשוט עשוי מחומרים מורכבים מאד, אבל קלי משקל, שאפשר להצמיד לקירות מבפנים או מבחוץ, והוא בולע את ההדף של פגיעה בבית, בחצר או בסמוך לבית. הוא לא מעמיס משקל על המבנה, ורק סופח אליו את כל ההדף כדי שהבניין, הבית או הזכוכיות לא ישברו.

בעבור מי הוא מיועד

טפט בליסטי מיועד בעיקר לאנשים שגרים באזור מוכה טרור, וככאלו הם עלולים להיפגע לעיתים קרובות מאד מטילים שאפילו רק "מגרדים" את הבית. לכל טיל כזה יש הרבה מאד הדף, וגם אם הוא לא פוגע ישירות תודה לאל, הוא עדיין יכול לעשות נזק כלכלי גדול, נזק נפשי ופעמים רבות גם פציעה משנית, למשל מזכוכית או רסיסים. טפט בליסטי מציל חיים גם אם איננו המיגון המשמעותי והראשוני שיש לשאוף אליו. מדובר על המצאה ישראלית, אחת מהטובות של השנים האחרונות, שביכולתה להציל חיי אדם.


מה היתרונות של טפט בליסטי

  1. ראשית, התקנתו זולה בהרבה מאשר למגן את הבית בדרכים אחרות. הוא קל משקל ופשוט להתקנה.
  2. הוא עמיד מאד בהדף, כך שהוא פתרון נלווה מעולה לשאר אמצעי המיגון. הוא אידיאלי לתוספת לבית קיים כי איננו דורש שיפוצים יקרים או שינוי המבנה.
  3. אפשר לעצב אותו בדרכים שונות כך שהוא מתאים גם פנימה וגם החוצה, בלי לפגוע במראה.
  4. הוא ידידותי לסביבה, דבר חשוב מאין כמוהו במיוחד בימים אלו.
  5. איננו דליק