מיגון בית קיים

09/04/2018

מיגון בתים

מיגון בתים הוא תחום חשוב מאד, במיוחד בארצנו הקטנה. מדינת ישראל מוקפת אויבים, ותמיד ישנו חשש ממתקפה כזו או אחרת. לכן חשוב מאד שכל בית בארץ יהיה ממוגן היטב, ויכיל חדר מוגן שבו ניתן להסתתר במקרי סכנה. מיגון בתים הוכנס לחוק לפני שנים מספר, וכיום כשליש מהדירות מכילות, על פי חוק, ממ"ד מסודר, אשר בנוי באופן הממוגן ביותר ומהוו מקום מקלט במקרים של התקפות מסוגים שונים. עם זאת, שני שליש מן הבתים בישראל הם בתים ישנים יותר, טרם החוק המחייב בנייה של ממ"דים, כך שישנן דירות רבות שאינן ממוגנות כראוי.

מיגון בית קיים


מיגון בית קיים יכול להיעשות באמצעים שונים, כמו מערכות מיגון שנוספות לקירות החדר, החלפת החלונות והדלתות לממוגנות, וכדומה. כמובן שברוב המקרים, המיגון לא יהיה זהה למיגון של ממ"ד בנוי, אולם כאשר אין ממ"ד זוהי האופציה הטובה ביותר.

חברה מקצועית

חברת ג.ג מערכות מיגון היא חברה העוסקת במיגון של מבנים ודירות מכל הסוגים זה שנים רבות. כל מערכות המיגון של ג.ג. מערכות מיגון עומדות בתקנים הישראליים והאירופאים המחמירים ביותר של מומחי המיגון. ג.ג. מערכות מיגון מציעה פטנט ייחודי אותו פיתחה החברה - חמ"ד - חדר מוגן דירתי. מדובר במערכת מיגון כוללת, אותה ניתן לבנות בכל חדר שהוא, בבתים שבהם אין ממ"ד בנוי. מערכת החמ"ד מורכבת מחיפויים ייעודיים לקירות ולרצפה, ממערכות עיגון מתקדמות ומשילוב של דלתות וחלונות ממוגנים. ההתקנה של המערכת נעשית בשלב שהבית כבר בנוי - כלומר היא מותאמת במיוחד לבתים שבהם אין פתרון מיגון מובנה אחר. באמצעות החמ"ד של ג.ג. מערכות מיגון, ניתן למגן היטב כל בית, ולדאוג למרחב מוגן בו ניתן יהיה לתפוס מחסה