מיגון חלונות

12/24/2018

בכל הארץ יש חדרים מוגנים כי אנחנו מדינה מוכת טרור ומלחמה. אבל, בעשור האחרון, בעיקר אפשר למצוא אותם באזורי לחימה כמו עוטף עזה למשל. כל מי שחיי באזורים אלו יודע שעליו לדאוג למיגון חלונות ביתו. הרשויות אמורות לדאוג למיגון חלונות בכל הבניינים הציבורים ובכלל זה ובחשיבות עליונה בתי ילדים, גנים ובתי ספר כמו קופת חולים ועוד. חלונות ממוגנים בממ"ד ביישובים כגון בעוטף עזה וביהודה ושומרון, מקנים ביטחון לתושבים. בדרך כלל הממ"ד הוא מרכז הבית באותם אזורים ורוב המשפחות מלינות את הילדים (גם בעת הפסקת אש) בממ"ד כדי למנוע מהם טלטול בשעת ההכרזה על צבע אדום וכדי להעניק להם ביטחון.

מיגון חלונות - התחלה טובה אבל לא הפתרון כולו

לא מספיק לעשות מיגון חלונות. חשוב שכל הבית יהיה מוגן לצורך כך צריך לעשות גם מיגון קירות. מיגון זה יחד עם כל מיגון אחר, חלונות דלתות וזכוכיות, ימנע בעת לחימה פגיעה ביושבי הבית. אם בעבר אפשר היה לבנות או לשפץ מבנים ללא מיגונים הרי שבשנים האחרונות לא ניתן רישיון בנייה למי שבתכנית הבניה ובמפרט לא ייכלל מיגון חלונות.

מיגון חלונות - תעשייה ישראלית משגשגת בעולם כולו

הדרישה למיגון חלונות הרחיב את ענף המיגון בארץ. בעלי מקצועות רבים הצטרפו לענף. כדי לוודא שבעלי המקצוע הטובים ביותר יעשו עבורכם את עבודת מיגון חלונות עשו סקר שווקים ובחנו את כל ההצעות שתקבלו. קבלו החלטה מושכלת ומתאימה ביותר לכם.

אם החלטתם ללכת על מיגון חלונות - איך עושים זאת בצורה הטובה והמושכלת ביותר

  1. חשוב לבחור חברת מיגון חלונות בעלת ניסיון בצרכים הספציפיים שלכם.
  2. חשוב לבחור חברת מיגון חלונות שיש לה ניסיון באזור בו אתם גרים, עוטף עזה אינו כמו יהודה ושומרון, למשל. בנוסף חשוב שהחברה תהיה בעלת קשר טוב עם משרד הביטחון וצה"ל, בעיקר אם מדובר על התקנה על רקע ביטחוני.
  3. חשוב שהחברה תלווה אתכם משלב הפיתוח, ההתאמה, האספקה וההתקנה, ותיתן לכם אחריות ברמה גבוהה.

כיום יש מעט מאד חברות שמחזיקות בתקנים בין לאומיים מחמירים בישראל. בדקו את זו שמתאימה לכם ברמת התקציב וקבלו את ההחלטה הנכונה.