מיגון רכבים

12/24/2018

עד שנת 1967, מלחמת ששת הימים והקמת הישובים ביהודה ושומרון לא היה צורך במיגון רכבים. לא ידענו אלימות טרור וירי לעבר מכוניות שנעות על כבישי הארץ. הפלסטינאים שמאותה שנה טוענים שהמתיישבים הקימו את הישובים על אדמותיהם אינם מרפים והם יוצאים במתקפות ירי לעבר מכוניות המתנחלים ושלטונות הביטחון. מיגון רכבים הוא המצאה ישראלית. היא נולדה מכורח המציאות אבל נמצא לה גם שימוש במדינות שמעבר לים שגם בהן יש מצב לוחמה כמו זו שיש בישראל.

מיגון רכבים ביהודה ושומרון נגד טרור ויידוי אבנים

  • לעיתים קרובות מתקיימות התקפות על כלי רכב של תושבי האזור על ידי יידויי אבנים וסלעים, זריקת בקבוקי תבערה וירי מנשק קל. לצערנו לאורך השנים היו מספר לא מועט של נפגעים. כדי למנוע פגיעה ברכבים וביושבים בהם נדרשים התושבים לבצע מיגון רכבים. גם רכבי שלטונות הביטחון צבא, משטרה, שב"כ נדרשו לעשות מיגון רכבים שנעים בכבישים מסוכנים. במקרים של התקפה על רכבים בהם היה המיגון הוכיח את יעילותו ומנע אסונות כבדים.
  • מיגון רכבים כולל רשת הגנה על זכוכיות החלונות, התקנת זכוכית משוריינת. כל האוטובוסים שנעים על כבישי יהודה ושומרון אוטובוסים מחברות שונות או רכבים בשירות כוחות הביטחון, המועצות המקומיות והסעות תלמידים בבוקר ובסיום הלימודים, לכולם יש מיגון רכבים. על פי תקנות שירותי הביטחון רכב מסיע תלמידים אינו יכול לנוע בכבישים באם אין לו מיגון רכבים וזאת מניסיון העבר.
  • מיגון רכבים של כוחות הביטחון מתבקש בעיקר משום שרכבים רבים נכנסים ליישובים ערביים באזור כדי לבצע חיפוש אחרי חשודים או כדי לפזר הפגנות של הפלסטינאים שמלווים בהשלכת חפצים, בקבוקי תבערה ויידוי אבנים. הרכבים שאין בהם מיגון נאלצים לנוע בכבישים רק עם לווי ברכב מוגן. לעיתים רכבים נדרשים לחכות לרכב מוגן כדי להילוות לרכב עם מיגון.

שמרו על החיים שלכם באמצעות מיגון רכבים ברמה גבוהה

חשוב לעבוד עם חברה וותיקה, הנותנת שירות מיגון לרכבים כבר שנים רבות. חשוב כי החברה תעבוד רק עם אנשים מקצועיים עם וותק רב בתחום. החומרים צריכים להיות חזקים, עמידים וכמובן לעמוד בכל התקנים המחמירים ביותר.