ציפוי חלונות

09/12/2018

ציפוי חלונות

ציפוי חלונות הוא דבר חשוב מאד, שכן יש לו שתי משמעויות גדולות. האחת, הצלת חיים באמצעות חסימה נגד כדורים וירי, והשנייה - שמירה על איכות הסביבה, בית נעים וקריר. שניהם, מתאימים גם למכוניות וגם לבתים ומבנים. ציפוי חלונות נעשה על גבי חלונות קיימים, כך שבמקרים לא מסוכנים מדי אפשר לעבוד עם החלונות הקיימים.

מה זה ציפוי חלונות

ציפוי חלונות הוא בעצם שימוש בחלונות קיימים כדי למגן אותם נגד ירי או נגד שמש. ציפוי חלונות נעשה באמצעות יריעה פולימרית דקה במקרה של שמש, או חיסום הזכוכית במקרה של מיגון נגד ירי. מדובר על ציפוי איכותי וחזק מאד, עמיד וברמה גבוהה מאד - שנעשה באמצעים מתוחכמים של חדר נקי, ומיועד לשמור נגד ירי, קרינה אולטרה סגולה, רעש, זיהום אוויר ועוד. מדובר על פעולה איכותית, יקרה וברמה גבוהה מאד, שמתאימה לבעלי אמצעים שזקוקים למיגון נגד דברים אלו ברמה גבוהה ובאיכות בין לאומית. האפשרות הפכה לרלוונטית בארצות הברית בשנות ה-60, ועם השנים זה הפך להיות מאד פופולארי ובוודאי בישראל. המוצרים היום איכותיים מאד, שקופים, חסומים ודוחים כל רעש, ירי או קרינה וחום.

מה ההבדל בין ציפוי חלונות לחלונות ממוגנים

חלונות ממוגנים מתאימים לאנשים בעלי פרופיל סיכון גבוה, למשל - ראש הממשלה או השרים. חלונות מצופים מתאימים לאנשים שזקוקים לבידוד ומיגון אבל לא ברמה של סכנת חיים מיידית. במילים אחרות אם מדובר על ראש הממשלה, נשיא המדינה, הרמטכ"ל וכו' - עדיף לעבוד עם חלונות ממוגנים לבית ולאוטו. חלונות מצופים יעשו את העבודה, אבל באחוזים פחותים יותר.

מה חשוב לקחת בחשבון לקראת ציפוי חלונות

גם כאן, בדומה לחלונות ממוגנים, לקראת התקנת / שדרוג חלונות קיימים הן בבית והן באוטו, חשוב לקחת בחשבון את איכות החברה שאיתה עובדים. חשוב לעבוד עם בעלי מקצוע מס' 1, שיודעים את העבודה, יודעים אם אתם צריכים ציפוי חלונות או חלונות ממוגנים, להתאים את החלונות לרמת הסיכון, וכמובן גם לעמוד בתקנים הבין לאומיים של האיחוד האירופאי, נאט"ו וארה"ב. חשוב שהחברה לא רק תשווק מוצרים איכותיים, אלא גם ציפוי חלונות ברמה גבוהה שהיא מתקינה, אחראית ומתחזקת.