ציפוי חלונות

12/24/2018

במבנים רבים בארץ, בעיקר באזורי לחימה, נעשה ציפוי חלונות, על מנת להציל חיים. ציפוי חלונות הוכח כדבר הכרחי באזורים רבים, ולכן חובה לשקול אותו בכובד ראש.

צורך בעבודת ציפוי חלונות - מדוע

  • אזורי לחימה. נפילת טיל או כל אמצעי לחימה אחר עשוי לטלטל כל מבנה והחלונות שבו. לעשות מיגון חלונות הוא פתרון שיכול למנוע את התרסקות החלון והזכוכית והתפזרות רסיסים. בנוסף לכלי לחימה כבדים, פגזים, גראדים וטילים יכולים גם כלי ירי נשק קל לפגוע ולחדור לתוך המבנה.
  • אזורים מועדי רעידות אדמה. למזלנו בישראל לא הייתה רעידת אדמה שהביאה הרס של מבנים כמו במדינות רבות בעולם אבל כל המומחים מעידים שרעידה אדמה תתרחש ולא בעוד זמן רב. דרך אחת מיני דרכים למניעת אסונות משבירת חלונות וזגוגיות היא לבצע ציפוי חלונות.
  • ציפוי חלונות של מכוניות: מספר אירועים שכללו ירי לעבר מכוניות שנעות על כבישים בישראל הביאו את הצורך בקבלת החלטה למגן מכוניות הנעות בכבישי מסוכנים. מכוניות נפגעו מירי, יידוי אבנים/סלעים והשלכת בקבוקי תבערה ומה שהביא ליציאת יושביהן בשן ועין הוא ציפוי חלונות שנעשה בהן.
  • פעולות טרור: רוב פעולות הירי לעבר בתי התושבים ביהודה ושומרון נעשות ממרחק קצר, כמה מטרים מהמבנה, לא פעם נפגעים יושבי הבתים המותקפים עקב חדירת קליעים מהחלונות. בחלק מהמקרים יושבי הבית נפגעו בטרם הספיקו להיכנס לממ"ד או למרחב מוגן אחר.

חיים במדינה משוגעת - הוראות הממשלה בנוגע לעבודת ציפוי חלונות

  • לאור המצב הביטחוני הוצאו הוראות של פיקוד העורף בשיתוף עם יתר כוחות הביטחון שכל בעל נכס באזורי סיכון חייב לעשות ציפוי לחלונות ביתו. הציפוי לחלונות שכולל רשת ודבק ייחודיים שמונעים מהזכוכיות להתפזר ולהיות גורם לפציעות.
  • בנוסף לבתי מגורים של התושבים שחיים באזורי סיכון עושים ציפוי חלונות גם לחלונות במבנים ציבוריים. בתי חינוך כמו גנים ובתי ספר, מרפאות ואולמות אירועים חייבים בציפוי חלונות בדיוק כמו בתים פרטיים וזאת כי למנוע אסונות בעת התקהלות המונית של אנשים בזמן הפגזה.

אם אתם רוצים לשמור על החיים שלכם, ציפוי חלונות היא דרך מצוינת לעשות זאת. אנא אל תתפשרו על איכות העבודה וחפשו רק את החברה הטובה ביותר.