שיפור מיגון

12/24/2018

למרות שזו שאלה רטורית ביחס להיסטוריה הישראלית, בוודאי תשאלו את עצמכם, מהו מיגון? ובכן, מיגון הוא כל פעולה שנעשית כדי לשמור על יושבי הנכס ועל הנכס עצמו. באזורים בהם מתקיימת לחימה כמעט יום יומית ירי לעבר מבני ותושבי האזור, שליחת עפיפוני תבערה וירי מנשק כבד מחייב מיגון חזק ויעיל. ומה לגבי בלאי? ידוע כי ככל שהשנים עוברות יש אמורטיזציה של החלקים. הקרבה לים גורמת לחלודה והקורוזיה משתלטת עליהם.

שיפור המיגון - יש שתי חלופות עיקריות

  • תיקון באמצעות הזמנת איש מקצוע. חשוב לבחור רק את הטוב ביותר, ואדם שמתמחה בערכה שיש לכם.
  • החלפת המיגון. קנייה מושכלת ונכונה של מיגון חדש ומעודכן.

אם החלטתם ללכת על החלופה הראשונה - תיקון - הנה מה שצריכים לדעת

את עבודת שיפור המיגון צריך להשאיר לאיש מקצוע בעל ידע ומיומנות. הוא זה שיקבע האם ניתן לעשות טיפול מונע לחלקים הקיימים או יש צורך בהחלפתם. הצעת המחיר תכלול עלות החלקים שלדעתו צריך להחליף. המלצותיו צריכות להיות מקצועיות בלבד.

שיפור מיגון באמצעות החלפתו

לפעמים לא נותרת ברירה ובגלל הזנחה רבת שנים יש צורך להחליף את כל מערכת המיגון. מן הסתם עלות עבודה מסוג זה גבוהה משמעותית מעבודת שיפור מיגון על ידי טיפול בחלקים הקיימים. עבודת מיגון חייבת להיעשות במקצועיות רבה בעיקר לאור העובדה שתושבי אזורי הלחימה אינם רוצים לעזוב את המקום וצריך להבטיח שאף אחד לא יפגע. מיגון טוב יאפשר לתושבים להישאר במקום להשתמש בממ"ד, מקלט ומיגונית עד עבור הזעם. במקרים רבים המיגון הוכיח את עצמו ונמנע אסון כבד. לאור המצב הביטחוני במספר אזורים בארץ התרחב ענף המיגון וחברות נוסדו כדי לתת שירות לתושבים החיים באזורי לחימה כמוזכרים לעיל.

בחירת אנשי מקצוע המתאימים לשיפור מיגון קיים או החלפתו

חשוב לבחור איש מקצוע איכותי, בין אם התקנה של החלפה או בין אם שיפור הקיים, ולא פחות מזה. חשוב מאד לעבוד עם אדם עם רישיון של משרד הביטחון, בעל ניסיון בתחום ובאזור שלכם, המעניק שירות אדיב, מקצועי ומלווה אתכם לאורך כל התהליך. אל תתפשרו על האיכות, כי כאן מדובר במיגון שמציל את החיים שלכם, לא פחות מזה.